تواضع در عمل!

پروفسور  Howard Rushرئیس قبلی CENTRIM  بعد از 25 سال عوض شد و به جای آن Mike Hobday جایگزین شد. CENTRIM یکی از مراکز فعال در زمینه تحقیقات مدیریت نوآوری است که متعلق به دانشگاه برایتون است. استادان و دانشجویان آن  با اعضای SPRU در ساختمانی مشترک (Freeman Center) مشغول تحقیق هستند.

http://centrim.mis.brighton.ac.uk

عکس زیر نشان می دهد که او اتاق خود را شخصا با چرخ تخلیه میکند.

  

مهدی مجیدپور

/ 9 نظر / 31 بازدید
علی

چیزی هم میشه گفت؟ کیه که درس بگیره؟

مهدی کیامهر

سلام دست آقا مهدی درد نکنه. نکته خیلی جالبی است که همراه با شکار یک صحنه پرمعنی همراه شده است. حالا من به بیرون دانشگاه کار ندارم ولی خودم روسای دانشکده‌ای دیدم که حتی غذاشون رو هم می‌گن آبدارچی براشون تهیه کنه داغ کنه بذاره داخل سینی ببره داخل اتاقشون میل کنن. یکی رو هم دیدم وقتی که بیرون می‌رفت هر چی منشی بود داشت وسایلشو جمع می‌کرد و خدمه دانشکده دسته دسته می‌بردند توی اتاق. من فکر می‌کنم همین کارها رو می‌کنیم که مردم از ریساشون بدشون می‌یاد دیگه. انشالله که در آینده من خودم هم در کارم تواضع داشته باشم.

مهدی کیامهر

سلام فقط در جواب علی به نظرم بهتره از خودم شروع کنم. دیگران رو ولش.

جواد

ممنون از نكات خوب همه دوستان كه موارد مثبت و منفي را كه در عمل ديده مي‌شود نشان مي‌دهند. البته درايران هم از اين موارد وجود دارد ولي برعكسش بيشتر است.

ابراهیم

از قدیم گفتند: درخت تو گربار دانش بگیرد مصرع دومش هم این که تواضعش بیشتر می شود! در نهادی که آکادمیک است و افراد به دانششان شناخته می شوند پست و ژست و همه اینها پشیزی نمی ارزد. کسی فرادست کسی نیست بلکه ملاک برتری دانش است که این خود را در رابطه شخصی آدمها نشان نمی دهد که یکی فرادست باشد و یکی فرودست بلکه خود را در جهان 3 پوپر یعنی جایی که تئوریها و کتابها و مقالات هستند نشان می دهد.

محمد حسين رضازاده مهريزي

سلام مهدي جان و همه دوستان عزيز واقعا نكته جالبي بود. من كه حسابي حال كردم. البته با نظر جواد آقا هم موافقم. ارادت

من فکر کنم الان مسائل ما عميقتر از اين چيزهاست و توقعم اين است که دوستان سطحي نگري را کنار بگذارند. واقعا اگر رييس دانشکده يا دانشگاه يا حتي رييس دولت خودش بار ببرد مشکلات حل است؟ ما امروز به جايي رسيده ايم که آرزو مي کنيم کاش رييس دولت ما نه تنها متکبر بلکه دزد هم بود اما سنجيده و با تدبير عمل ميکرد. ديدن باربري پروفسور فقط ما را دچار لذت و تشفي خاطر لحظه اي ميکند.مهم نحوه مديريت او بر دانشکده است نه هيچ چيز ديگر

مهدی مجیدپور

آقایی که عمیق فکر می کنی: این وبلاگ محفلی برای به اشتراک گذاشتن تجارب است. این مورد یکی از مواردی بود که ما مشاهده کرده و با دوستان خود به اشتراک گذاشتیم. ما در صدد نسخه ویسی برای رئیس جمهور نیستیم. اگر شما نسخه های "عمیق" دارید به ما ارسال کنید تا ما هم چاپ کنیم! لطفا اسم خود را هم ذکر کنید.

ابراهیم

البته در جای جای وبلاگ در پستهای مختلف مباحثی وجود دارد که در آن درسهای خوبی حتی برای رئیس جمهور هم نهفته است اگر کسانی عبرت بگیرند. و اما پست مهدی هم مطلبی بود از یک تجربه عینی و در راستای سلسله مباحثی که در اینجا مطرح شده در باب نهادهای علمی و آکادمیک و نحوه سازو کار آنها و ابعاد مختلف این مساله که هرکسی مایل باشد می تواند وبلاگ را مرور کند. قاعدتا در این پست بحثی مطرح نشده بود بلکه فقط یک عکس به اشتراک گذاشته شده و ربطی به آرزوی دزد بودن رئیس جمهور و مسائلی از این دست ندارد.